2. El Eşya Alanlar

2. el eşya alanlar
2. el eşya alanlar

2. El Eşya Alanlar

2. el eşya alanlar İkinci el eşyaların gün geçtikçe daha da değerlendiğini görmemiz mümkündür. Eksilerden garip bir olay, fakirliğin göstergesi olarak hissettirilen ikinci el eşyalara şu anda neredeyse her insan bakmakta hoşuna giden bir şey olduğu zaman hemen almaktadır. Çünkü öyle ikinci el eşyalar vardır ki sanki paketinden yeni çıkmış görüntüsü vermektedir. Sıfır eşya satan mağazaların taksiti ürün satmaya başladığı süreden sonra birçok aile her canları sıkıldıkça evlerinden bir parça eşyayı değiştirirler ve eskilerini 2.el eşya alan mağazalara yada internet üzerinden ikinci el eşya alan müşterilere ulaşarak bir kazanç elde ederler.

2. el eşya alan yerler

İkinci el eşya alanlar çoğunlukla dar gelirli veya orta gelirli ailelerdir. Bu aileler sıfır eşya almak için bütçeleri el vermemektedir. Bundan dolayı internetten gördükleri veya denk geldikleri ikinci el firmalarından ihtiyacı olduğu ürünleri uygun bir fiyata alamamaktadırlar. Memurlar ve öğrencilerde en fazla ikinci el eşya alanlar arasında bulunmaktadır.

Çünkü kısa süreliğine gittikleri bir şehirde sıfırdan ev tutup, düzmek çok zor ve zahmetli bir iştir. Bu zahmetlerin yanında maddi sorunlarda bulunmaktadır. İkinci el mağazalarının yaptığı kolaylıktan faydalanmayı seçmektedirler. Kimi mağazalar toplu bir bedel karşılığında eviniz, eşyalarınız yeniymiş gibi eşyaları renkleri, şekilleri görüntüsünden bir araya getirerek size teslim etmektedir. Bu işlem çoğunlukla öğrencilerin değil de memurların tercih ettiği bir yöntemdir. Ve bu şehirlerde işleri bittikten sonra bu eşyaları aynı düzende internet üzerinden ulaştıkları veya belli sitelere ürünlerinin fotoğraflarını bilgilerini atarak şahsi alıcılar bulmayı denemektedirler. İkinci el eşya alan firmalar sizi yormadan evinize gelerek eşyalarınızı inceleyerek fiyat pazarlığı yapmaktadırlar. İnternette bu iş üzerine bulunan birçok mağazadan fiyat alarak size en uygun olan kişiye ya da mağazaya satışınızı yapabilirsiniz. Bu işi yapmak isteyenler çoğunlukla kendi civarlarından alıcıları seçmektedirler.

kullanılmış eski spot eşya

Sonuçta başka şehirlere yollanan eşyalar için bir bedel ödemek zorunda kalmaktadırlar. Ve ödeme işlemlerini riske atmış olmaktadırlar. Tanımadığınız bir firmaya ve kişilere hesap bilgilerinizi vermek riskli bir işlem olduğundan dolayı müşterilerinizle yüz yüze görüşmek daha cazip gelmektedir.

2.el eşya alım satım